Italian Cuisine Krakow

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród szerokich alternatyw, które daje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, połączeń oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne dania włoskie

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. o restauracji Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, focaccia, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film