opony rowerowe duro

Motocykliści lub kierowcy różnorodnego rodzaju aut znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać napełniać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go porządnie przygotować. Sporo osób jednakże nie wykorzystuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

ogumienie rowerowe duro

Chociaż rower to nie samochód ani motor, w następstwie tego lista prac, jakie musimy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć czy też nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy przecież, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, właśnie dlatego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Prócz tego warto sprawić szczegóły oświetlenia – chcemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, które wypada wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby także rower od początku do końca umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w trakcie całego sezonu.